Jdi na obsah Jdi na menu
 


Junák-svaz skautů a skautek ČR

8.STŘEDISKO MOŘINA

2. oddíl Tachlovice

Stávající vedoucí: Martina Galertová, Hana Mošťková, Marta Kučerová, Jaroslav Procházka, Matěj Moravec

Děti: Nikola Duchoslavová, Veronika Skoupá, Jana Janečková, Jindřiška Nováková, Eliška Štorková, Eliška a Venda Horákovi, Eliška Rybářová, Lucie, Tonička a Vincenc Razákovi, Martin a David Hamborských, Kateřina Šemberová, Tomáš Pavlišta,Dominik Enchenbergr, Marco Čokrlič, František Mňuk,Jakub Žák, Adéla Veselá a Denisa Kostková

Tachlovický oddíl funguje od 9.2.2001 v tachlovické škole pod vedením Martiny Galertové, Veroniky Benešové a Jitky Holovské. Dětí ,nováčků, je spousta, proto jsou rozděleni do dvou družin a scházíme se jako obvykle každý pátek.

Z akcí:

12.-16.4.2001 Skautské velikonoční hory v chatě V ŽIVCI u Písku

(Martina Galertová, Jitka Holovská, Hana Mošˇková, Sebastian Mališ, Martin Vinš, Monika Hošťálková, Michaela Broženská, Michaela Andrejková, Kristýna Hrdličková, Kristýna Řečínská)

2.7.-21.7.2001 Skautský tábor  VRCHOTICE U SEDLEC-PRČICE

(účast 11 tachlovických dětí a 3 vedoucích, tábor společně s mořiňským Oddílem, stany s podsadou u rybníka Okrouhlík)

15.7.-27.7. Tábor u Staré Huti u Dobříše – HARRY POTTER

26.7.2002 Skautský slib

19.7.-2.8..2003 Tábor u Staré Huti u Dobříše- CESTA KOLEM  SVĚTA

2004 Tábor u Staré Huti u Dobříše- ALVAREZ

2005 Týdenní puťák kolem Vltavy z Vyššáku do Budějovic

         (Marta Kučerová, Hana Mošťková, Matěj Moravec, Martina Galertová)

2006 Skautský „minitábor“ ve skautské Chatě pod Bobří skálou u Broumova

         KRTEČEK

(Martina Galertová, Jitka Holovská, Hana Moštková, Marta Kučerová, Matěj Moravec, Nikola Duchoslavová, Veronika Skoupá, Filip Havlíček, Eliška Horáková, Eliška Štorková, Jana Janečková)

2006 Splouvání Lužnice ze Suchdola do Soběslavi

2007 Skautský „minitábor“ ve skautské Chatě pod Bobří skálou u Broumova

            Z POHÁDKY DO POHÁDKY

(Martina Galertová,  Hana Moštková, Marta Kučerová, Matěj Moravec, Nikola Duchoslavová, Veronika Skoupá, Filip Havlíček, Eliška Horáková, Eliška Štorková, Jana Janečková, František Mňuk,Tonička, Lucka a Vincek Razákovi, Maruška Aufová, David Kopper)

26.4.2008 Závod světlušek a vlčat v Hořovicích, 1. místo v okrskovém kole

14.6.2008 postup do krajského kola v Benátkách nad Jizerou, 10. místo z 27

(na startu hlídka Eliška Horáková, Eliška Štorková, Tonička, Lucie a Vincenc Razákovi, Martin Hamborský)

2008 Skautský „minitábor“ ve skautské Chatě pod Bobří skálou u Broumova

         ARABELA

(Martina Galertová,  Hana Moštková, Jaroslav Procházka, Eva Štorková, Marta Kučerová, Matěj Moravec, Nikola Duchoslavová, Veronika Skoupá, Filip Havlíček, Eliška a Venda Horákovi, Jana Janečková,Tonička, Lucka a Vincek Razákovi, Adéla Veselá, Eliška Rybářová, Jindřiška Nováková, Kateřina Šemberová)

 2008/2009                         

Naše páteční schůzky jsou plné různých her , ale i času stráveného učením nových věcí i povídáním . Sníh jsme využili k sáňkování a bobování, jeden z našich pátků ke kreslení, navštívili jsme také Muzeum hraček v Praze, kde se nám moc líbilo.

Jaro jsme  přivítali jarní výpravou.V sobotu na první jarní den 21.3. jsme vyrazili ,v hojném počtu 14 skautů, na vlak do Nučic a odtud se popovezli do Loděnic.

Dále jsme  pokračovali  po zelené turistické značce přes „koně“ ke „Třem habrům“ a pak cestou necestou. Na první zastávce, jsme hráli pár her a svačili. Pak jsme se rozdělili na dva týmy kdy  jeden měl pomocí tajných šipek vytyčit cestu druhému .

Po malém bloudění jsme se nakonec sešli u srubu na kopci Kolo, kde jsme si rozdělali ohníček, nasvačili se a odpočinuli si u zpěvu a  her. Sluníčko nám svítilo.

Škoda jen, že už teď nemáme srub na „konci světa“ kam bychom si mohli vyrazit doprostřed přírody na víkend, na přespání….

Když jsme se dosyta vydováděli , pokračujeme v cestě směr Mezouň,. Menší oklikou ,kvůli nově budovanému golfovému hřišti, přes les a pole jsme došli do Mezouně, kde jsme

si dáli přestávku a pak čekáli na autobus. Nakonec jsme se  ale rozhodli, že do Nučic dojdeme pěšky. Z kopce se šlo téměř samo a v Nučicích jsme zachvilku. Tam už na některé z děti čekali rodiče.S ostatními jsme došli do Tachlovic, kde naše výprava končila. Počasí nám přálo a den jsme si perfektně užili.

Náš skautský rok jsme zakončili v neděli 21.6. výpravou na zříceninu Jinšov u Nižbora a poslední páteční schůzkou, kde děti byly odměněny za celoroční činnost  malými dárky.

Na přelomu července a srpna, jsme se už po čtvrté vydali na tábor na nám již známou chatu Pod Bobří skálou. Zde jsme strávili krásných 8 dní. Fotografie jsou ke shlédnutí zde